Posted by admin On Sierpień - 9 - 2017 Komentowanie nie jest możliwe

Skrzynka pocztowa to niezbędny pierwiastek w każdej działki mieszkalnej – od chatki, poprzez mieszkanie, aż po gmachy. Montując ją w murze nieruchomości, możemy liczyć, że dostarczyciel listow nie zastając nas w domu, pozostawi nam reklamę chronioną przed nieżyczliwym dostępem w odpowiednim miejscu i nie trzeba będzie niepotrzebnie wybierać się na pocztę. W jaki sposób jednak dobrać skrzynkę pocztową pasującą do typu posesji i zapewniającą komfort oraz bezpieczeństwo?

Podstawowym warunkiem, jakie należy przeanalizować, kupując skrzynkę na listy, będzie typ zabudowy jak i ilość zamieszkujących ją rodzin. W kategorii domów wielorodzinnych nieodzowne będą skrzynki na listy odpowiednio podzielone. Gdy mówimy o domu z dwiema rodzinami, można zakupić indywidualne skrzynki, jednak dla bloków oraz pozostałego budownictwa mieszkalnego, lepszym rozwiązaniem będą moduły oferujące skrzynki na listy od razu dla wszystkich zamieszkujących.

Model skrzynki zewnętrznej a jej punkt umieszczenia

Następną ważną kwestią związaną z wyborem skrzynek stanowi miejsce ich montażu. Przedtem powinniśmy więc przemyśleć, czy produkty te muszą być zainstalowane w holu czy może na froncie bądź też na obrzeżach nieruchomości? Dobierając skrzynkę pocztową, należy zwrócić uwagę na surowiec jej wykonania. Skrzynka, zamontowana na furtce, lub też przed gankiem, będzie narażona na spore fluktuacje temperatury powietrza ale deszcze – powinna więc być odporna na ciężkie warunki i nie niszczyć się gdy zaistnieją.
Dobry przykład z sieci

Co jeszcze wziąć pod uwagę, wybierając właściwą skrzynkę na listy?

Jakie jeszcze cechy mają wpływ na selekcję skrzynki? Warto zastanowić się także nad jej wielkoscia. Jeśli często dostajemy przesyłki, można zdecydować się na okazałych rozmiarów skrzynkę, która zakwateruje całą pocztę. Inna sprawa to wygląd skrzynki zewnętrznej – opłaci się, aby ta kolorystycznie nadawała się do pozostałych komponentów zabudowy jak również tworzyła z nimi spójny komplet.

Comments are closed.